مستند آسمان گریه کن

به نام خدا

drop-of-water-drip-blade-of-grass-blossom-53563

آسمان گریه کن !

جمعیت جهان روز به روز در حال فزونی است – آنچه که به انفجار جمعیت شهرت دارد – آلودگی محیط زیست بیداد می کند ، منابع طبیعی رو به ویرانی است و آدمی زندانی عملکرد نادرست خود شده است . خبرهای تلخ و بسیار ناخوشایند از تغییر اقلیم به گوش می رسد اما انگار گوش شنوایی وجود ندارد . به راستی در روی کره ی زمین چه خبر است ؟!

rose-drop-water

درمیان معضلات دنیای کنونی در برخی از کشورها ، خشک سالی های ممتد و چندین ساله هیزم بر آتش مصائب ریخته و آتش بحران را شعله ورتر کرده است . انبوهی از مشکلات گریبان بشر امروزی را فرا گرفته است ، هشداری پس از هشدار های دیگر … .

آیا گوش شنوایی وجود دارد ؟!

drops-of-water-water-nature-liquid-40784

جغرافیایی ایران نیز چند سالی است دستخوش تغییرات جدی شده است ، امروز برای مردمان این سرزمین واژه ی ریز گرد دیگر عجیب و غریب به نظر نمی آید و آحاد جامعه هشدار های خشک سالی را بارها و بارها شنیده اند و باز هم می شنوند .

آیا گوش شنوایی وجود دارد ؟!

آیا چشم بینایی وجود دارد ؟!

pexels-photo-276258

با نگاهی اجمالی به رفتار عموم جامعه می توان به این موضوع مهم دست یافت که مردم سرزمین ما به بحران خشک سالی به گونه انتزاعی می نگرند و هم چنان بر حسب عادت های دیرین ، چشم به مهر آسمان دوخته اند که شاید باران ببارد ! گویی ایرانیان به عمد بر آنچه که بر روی زمین اتفاق می افتد چشم بسته اند .

هشدار ، هشدار …

آیا گوشی شنوا و چشمی بینا وجود دارد ؟!

pexels-photo-432810

مستند آسمان گریه کن که بر اساس آخرین دست آورد ها و پژوهش های علمی طراحی شده است با کنکاشی بسیار دقیق و موشکافانه وضعیت خشک سالی موجود در جغرافیای ایران را با نگاهی کاملا ً کارشناسانه مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و راهکارهای علمی و عملی برای گذر از این بحران را به مخاطب ارائه خواهد نمود .

مجری طرح این مستند علمی ، شرکت فیلم سازی سیما نگار قاب طلایی می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.